Atrakcje

XVII wieczny Pałac Ossolińskich to nie tylko ekskluzywny kompleks konferencyjno-szkoleniowy. Dodatkowo organizujemy wiele pasjonujących zajęć i rozrywek zarówno we wnętrzach jak i w plenerze. A wszystko po to, aby umilić pobyt naszym Gościom i spełnić ich oczekiwania. Do dyspozycji oddajemy 12 ha park otaczający Pałac oraz tereny w malowniczym zakolu rzeki Bug, które stanowią plener pod mniej lub bardziej ekstremalne zajęcia integracyjne.

linia

Degustacja miodów pitnych w Miodosytni

Zapraszamy do nastrojowych podziemi Pałacu. W trakcie spotkania przy świecach odbywa się degustacja miodów. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować miodów pitnych podawanych na ciepło w specjalnych kamionkowych czarkach. Degustacji towarzyszy gawęda miejscowego bartnika o pszczelarstwie, tysiącletniej tradycji produkcji miodu oraz o rodzajach i sposobie wytwarzania spożywanego trunku. Goście mogą również popróbować różnych rodzajów miodów stałych oraz regionalnych przekąsek.

linia

Skansen w Ciechanowcu (ok. 30km)

Na terenie Skansenu znajduje się ponad 40 zabytkowych obiektów z pogranicza Podlasia i Mazowsza. Spotkamy tu tradycyjne chaty, stodoły, obory, spichlerze, kuźnię, wiatrak koźlak, gajówkę, a nawet dworek myśliwski. Spacer po alejkach wśród tej zabytkowej zabudowy drewnianej to prawdziwa, a przy tym niezmiernie ciekawa lekcja historii opowiadająca o tradycjach i życiu naszych przodków.

Zwiedzanie muzeum to pierwsza część atrakcyjnej wycieczki. Następnie Goście zostaną podzieleni na grupy i biorą udział w zajęciach społeczności wiejskiej: warzą nalewkę, wykuwają podkówki, wyplatają koszyki, mielą mąkę. Na zakończenie wycieczki w siedlisku wiejskim odbywa się regionalna biesiada, której może towarzyszyć kapela.

linia

Przejażdżka wozami drabiniastymi

Goście spotykają się przed Pałacem, skąd wozami pełnymi siana, z zapalonymi pochodniami w rękach, ruszają na wycieczkę. Wprawieni w dobry humor kieliszeczkiem alkoholu wypitym na dobry początek, w towarzystwie rozśpiewanej kapeli (opcjonalnie) zwiedzają i podziwiają okolicę.

linia

Biesiada Sarmacka

Zapraszamy Gości na spektakularny pokazy fechtunku artystycznego w wykonaniu rubasznych sarmatów ubranych w narodowe stroje szlacheckie. Pokaz rozpoczyna się napadem sarmatów na Karczmę, następnie Goście zostają zaproszeni do udziału w konkursach biesiadnych: wyplatają warkocz, szatkują kapustę szablą, pojedynkują się. Pokaz odbywa się według kilku ciekawych scenariuszy.

linia

Nauka fechtunku i turniej szermierczy

Jeśli zawsze pasjonowała Cię broń biała, walka wręcz i duch rywalizacji, możesz do nas dołączyć!
Opanujesz podstawy fechtunku, dowiesz się wszystkiego o broni białej, spędzisz miło czas w doborowym towarzystwie. Nauka podstaw szermierki to interesujący pomysł na zabawę integracyjną.

linia

Degustacja cygar

Prowadzący prezentację zdradzi Państwu sekrety sztuki produkcji cygar, przekaże informacje na temat tytoniu, smaków i aromatów, a także udzieli szeregu rad dotyczących przechowywania, obcinania i zapalania cygar.
Prezentacja jest doskonałą okazją do dyskusji ze znawcą tematu, do poczucia smaku różnych gatunków cygar i cygaretek. Ciekawy pokaz wzbudza wielkie zainteresowanie nie tylko wśród Panów.

 

linia

Degustacja whisky

Podczas spotkania nasi goście dowiedzą się, jakie różnice występują pomiędzy whisky, jakie są rodzaje i regiony produkcji tego szlachetnego trunku, jak wygląda prawidłowy proces degustacji, którzy producenci są najbardziej cenieni przez światowe autorytety oraz dlaczego nie należy pić whisky z lodem. Bardziej zainteresowanym przedstawimy niezwykle ciekawą historię tego trunku oraz zagłębimy się w techniki produkcji. Gorąco zachęcamy do poznania tajemnic i rytuałów, których znajomość wyróżnia każdego dżentelmena.

linia

Degustacje wina i innych trunków

Proponujemy Państwu oryginalnie prowadzone degustacje wina, nalewek i alkoholi luksusowych prowadzonych według nietypowych scenariuszy.

Degustacja to gra, która wymaga od uczestników innych zdolności i porusza różne aspekty związane ze światem alkoholi. Degustacja wstecz, winiarska licytacja, rozpoznawanie w ciemno alkoholi mocnych czy odróżnianie aromatu smoły od aromatu pomarańczy to tylko część naszych propozycji.

Proponujemy kilka scenariuszy, których realizacja wymaga przekazania wiedzy o alkoholu oraz sprawdzenia jej w praktyce. Do wyboru wino, lub alkohole mocne. Każdy z tematów zapewnia niezwykłe wrażenia i niezapomnianą rywalizację. Zwycięzcą zadania może być tylko i wyłącznie cała grupa.

linia

Szkolenie Savoir Vivre

Szkolenie to obejmuje podstawowe aspekty savoir vivre’u oraz najpotrzebniejsze informacje na temat szlachetnych trunków. Uczestnicy otrzymują wiele interesujących rad na temat odpowiedniego zachowania, etykiety czy doboru wina lub innych trunków do potraw. Całość szkolenia prowadzona jest w interesującej i zabawnej formule.

linia

Pokazy barmańskie

Latające w powietrzu butelki, dobra muzyka, to ma być przede wszystkim dobra zabawa. Barman serwując w niekonwencjonalny i zabawny sposób drinki wprowadza Gości w dobry nastrój.

Podczas występu liczy się płynność, szybkość i swoboda ruchów, ponieważ w programie występują często ewolucje akrobatyczne, efekty pirotechniczne, zimne ognie, podrzucanie płonących przedmiotów barowych.

linia

Imprezy integracyjne

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 12 ha park otaczający Pałac oraz tereny w malowniczym zakolu rzeki Bug, które stanowią idealny plener pod mniej lub bardziej ekstremalne zajęcia integracyjne. Oferujemy Gościom różnego rodzaju atrakcje od quadów i paintballa zaczynająć a kończąc na specjalnie przygotowanych grach strategicznych, ekstremalnych off roudach, lotach balonem, motolotnią oraz przejażdżek poduszkowcami. Nad bezpieczeństwem uczestników zawsze czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Zapewniamy naszym Gościom niezapomniane wrażenia w sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

linia

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka propozycji z szerokiego wachlarza atrakcji jakie proponuje Pałac Ossolińskich. Posiadamy również bogatą ofertę impresariatu artystycznego. Aby poznać pełną ofertę prosimy o kontakt z Działem Marketingu.